W jaki sposób Mangoselect® może poprawić jakość mojego życia?

Ból w obrębie tkanek, w szczególności tkanki mięśniowej i łącznej występującej w układzie kostnym, wywołany forsownymi ćwiczeniami fizycznymi lub uszkodzeniami struktur kostno-stawowych dotyczy milionów osób na całym świecie.

Mangostan jest rośliną tropikalną, której owoce są stosowane w tradycyjnej medycynie azjatyckiej. Ksantony, należące do związków określanych mianem polifenoli- występują w owocach mangostanu; są dobrze opisane w międzynarodowej literaturze naukowej i znane z wysokiego potencjału antyoksydacyjnego.

Mangoselect cechuje wysoka zawartość α- i γ-mangostyny; jest wykorzystywany w celu poprawy zdrowia, w szczególności układu kostnego i podniesienia jakości życia. Wykazano, że ksantony zawarte w Mangoselect wspierają właściwą odpowiedź immunologiczną, pomagając zredukować parametry opisujące stan zapalny.

Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że mangostyny α i γ ograniczają produkcję i jednocześnie zmniejszają aktywność prozapalnego enzymu- cyklooksygenazy indukowanej (COX-2), który odpowiada za aktywację czynnika transkrypcyjnego NF-kB (biorącego udział w odpowiedzi komórki na bodziec: stres, cytokiny, wolne rodniki) poprzez bezpośrednią stymulację receptorów aktywowanych przez proliferatory peroksysomów (PPARs). Mangostyny α i γ wpływają także na poziom aktywności PPARs.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This